obuwie do ślubu

Obuwie do ślubu – jak dobrać idealne?

Jak dobrać rozmiar butów?

Obuwie do ślubu, to zwieńczenie ślubnego stroju. By spełniały swoją funkcję, muszą być nie tylko ładne i odpowiednie do stroju, ale także wygodne. Należy pamiętać, że buty ślubne muszą posłużyć nam przez całą noc.

Kupując gotową parę butów, warto dobrać rozmiar większy niż ten, który nosimy na co dzień. W ciągu wielu godzin stopa odrobinę się powiększy. Buty zbyt mocno dopasowane po kilku godzinach staną się zbyt ciasne. Rynek oferuje wiele rodzajów butów do ślubu. Kupno gotowego obuwia nie powinno nastręczać problemów. Istnieje jednak inne rozwiązanie: buty do ślubu szyte ręcznie na miarę. Zamówienie ręcznie szytych butów będzie gwarancją idealnego dopasowania. Specjaliści zajmujący się ręcznym szyciem butów balowych i ślubnych doskonale wiedzą, jak dopasować but, by spełnił swoje zadanie. Właśnie podczas tego rodzaju wydarzenia. Odpowiednia liczba przymiarek sprawia, że but leży perfekcyjnie.

Z jakich materiałów szyje się obuwie do ślubu na zamówienie?

Buty ręcznie szyte powinny powstawać z wysokiej jakości komponentów. Wierzch i wyściółka mogą powstać ze skóry wysokiej jakości. Skóra może być gładka bądź posiadać delikatne wzorki. Nie jest to jednak jedyny dostępny materiał. Ręcznie szyte buty ślubne mogą być wykonane z materiału wyszywanego drobnymi koralikami lub perełkami. Buty ślubne będą również świetnie wyglądać, jeśli będą z satyny lub brokatu. Nie bez znaczenia jest także dobór odpowiednich sprzączek oraz obcasa. Sprzączki w takich butach muszą być nie tylko ładne, ale też wytrzymałe. Obcasy muszą być dobrze umocowane, tak, by nie złamały się podczas weselnej zabawy. Zamawiając buty ślubne ręcznie szyte możemy dobrać dokładnie taką wysokość obcasa, jaka nam odpowiada. Aby buty szyte ręcznie na miarę spełniły nasze oczekiwania, powinna wykonać je osoba będąca specjalistą w swoim fachu.
Kupując obuwie do ślubu często myślimy o tym, by służyły one nie tylko na tę jedną okazję. Wybierając model o klasycznym fasonie możemy mieć pewność, że buty posłużą nam jeszcze przez kilka kolejnych lat.