buty do ślubu

Buty ślubne na sesję w plenerze

Jak wybierać buty ślubne?

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Lista rzeczy do zrobienia jest bardzo długa. Większość panien młodych skupia się głównie na tym, aby wymarzona suknia ślubna xxl była idealna. Sprowadza jednocześnie na drugi plan dodatki takie jak np: buty. Znalezienie odpowiednich butów ślubnych to nie lada wyzwanie. Dla niektórych ważny jest wygląd obuwia, natomiast inne kobiety stawiają na pierwszym miejscu wygodę. W końcu w takich butach panna młoda musi przetańczyć całą noc ale też założyć je na sesję plenerową. Nie mogą to być więc chodaki drewniaki ani pierwsze z brzegu klapki. Jak więc wybrać odpowiednie buty ślubne?

Przygotowanie do sesji plenerowej

Jeszcze kilkanaście lat temu niewielu fotografów posiadało w ofercie sesje w plenerze. Z czasem ich popularność wzrosła do tego stopnia, że dziś prawie każda para młoda może pochwalić się ślubnymi zdjęciami w otoczeniu pięknych krajobrazów. Kwestie, które warto ustalić z fotografem to miejsce sesji, termin itp. Niemniej jednak każda panna młoda powinna zwrócić uwagę na buty ślubne, które założy w dzień sesji plenerowej.

  • Sesja w górach. Zdjęcia wykonane w otoczeniu górskich krajobrazów zapierają dech w piersiach, jednak w tym przypadku eleganckie obuwie jest niepraktyczne i uniemożliwia wejście na szczyt. Warto wyposażyć się w specjalne górskie buty, które uchronią przed urazami stóp, a szykowne buty do ślubu można założyć do zdjęcia.
  • Nie tylko biały. Przyszła panna młoda nie musi ograniczać się tylko do odcieni koloru białego. Barwy złote, srebrne nie tylko pięknie się prezentują, ale też są bardziej funkcjonalne od białych, ponieważ można założyć je później na wiele okazji. Poza tym białe buty do ślubu szybciej się brudzą, a to dyskwalifikuje je, jeśli chodzi o sesję plenerową,
  • Komfort noszenia! Idealne buty ślubne na sesję plenerową muszą być wygodne, stylowe i sprawdzać się na każdym podłożu. Wysokie szpilki wcale nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ dają ogromny nacisk na przednią część stopy. Dlatego warto wybrać niższy i bardziej stabilny obcas. Oprócz odpowiedniego rozmiaru butów ślubnych nie można zapomnieć o szerokości stóp. Dla kobiet, które posiadają wąskie stopy świetnym pomysłem, będzie obuwie z klamrą umożliwiającą regulację.
  • Sesja zdjęciowa w lesie. Buty na zmianę sprawdzą się w plenerze, ponieważ chodzenie po nierównym terenie zwiększa ryzyko skręcenia kostki. W trakcie przechodzenia od jednego miejsca do drugiego można założyć np: trampki. Dzięki nim wszelkie zabrudzenia i uszkodzenia butów ślubnych ograniczają się do minimum.